Kontakt 

tel. 52 34 11 333  

 e-mail: admin@kskpzpn.pl

Administrator

Nie tylko politycy, osobistości ze świata show biznesu czy znani sportowcy angażują się w pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom w ramach akcji Szlachetna Paczka. W tym roku również sędziowie z Kujaw i Pomorza włączyli się do tej pięknej, dobroczynnej inicjatywy.
Głównym pomysłodawcą sędziowskiej Szlachetnej Paczki był Michał Sobczak i, jak mówi, było to działanie bardzo spontaniczne. – Będąc w hotelu przed ostatnim meczem rundy jesiennej, nagle pomyślałem, że przygotowanie paczki przez sędziów byłoby fajną sprawą. Od razu napisałem wiadomość do kilku znajomych na Facebooku i, jak się okazało, odzew był natychmiastowy, a co najważniejsze, niezwykle pozytywny. W ciągu kilku chwil wybraliśmy rodzinę i przystąpiliśmy do organizowania całej akcji.


Arbitrzy zdecydowali się wybrać samotną, ponad osiemdziesięcioletnią staruszkę, mieszkankę okolic niewielkiego Koronowa, która po przebytej operacji onkologicznej zmaga się z wieloma dolegliwościami zdrowotnymi, utrudniającymi jej codzienne funkcjonowanie. – Spośród wielu rodzin, które można było obdarować, wybraliśmy właśnie Panią Marię, ponieważ nie byliśmy do końca pewni, ile pieniędzy uda nam się zebrać, a chcieliśmy zrealizować wszystkie życzenia rodziny – nie tylko te podstawowe, lecz również dodatkowe upominki, o których osoby potrzebujące marzyły – wyjaśnia Mikołaj Kamzelewski.
Jak się jednak okazało, obawy te były zupełnie nieuzasadnione. W akcję włączyło się aż 12 sędziów, dzięki czemu zebrano tak wiele rzeczy i darów, które spokojnie wystarczyłyby dla wieloosobowej rodziny. Jak przekonuje Łukasz Rogowski, przygotowywanie paczki stanowiło ogromną przyjemność.
– Wspólne planowanie, zakupy, realizowanie poszczególnych potrzeb i życzeń Pani Marii było niezwykłym przeżyciem i wszystkim uczestniczącym w tej akcji sędziom przyniosło wiele radości. To naprawdę piękne móc komuś pomóc, spełnić marzenia, wesprzeć w trudnej sytuacji.
Tomasz Szpunar wspomina jeszcze jeden ciekawy wątek: - Pakując prezenty, oglądaliśmy w tle występ zespołu Szymona Marciniaka w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów FC Liverpool – Spartak Moskwa, więc tak naprawdę łączyliśmy jednocześnie dwie przyjemności.
A trzeba podkreślić, że było co pakować. – Wszystkie dary – z dużym trudem – umieściliśmy w dwunastu wielkich kartonach. Trochę się martwimy, czy Pani Maria będzie miała gdzie je trzymać, gdyż jej mieszkanie jest niewielkie, ale w końcu od przybytku głowa nie boli –mówi Marek Semrau.
To pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia Szlachetna Paczka, jaką przygotowali sędziowie z Bydgoszczy. – Za rok wybierzemy większą rodzinę, gdyż o zaangażowanie i dobre serce naszych kolegów możemy być spokojni. To niezwykle budujące – puentuje Szymon Raniszewski.
Sędziowską Szlachetną Paczkę przygotowali: Michał Sobczak, Łukasz Rogowski, Tomasz Szpunar, Marek Semrau, Krystian Glonek, Maciej Gebler, Mikołaj Kamzelewski, Łukasz Damski, Szymon Raniszewski, Jan Wilczewski, Marcin Wódkowski, Szymon Rutkowski.